NS10145T680MNV8
Taiyo Yuden
Producto No:
NS10145T680MNV8
Descripción:
FIXED IND 68UH 1.45A 180MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.66A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7.4MHz