NS10145T6R8NNVV
Taiyo Yuden
Producto No:
NS10145T6R8NNVV
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 4.22A 27.6 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.22 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 27.6mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series NS
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 23.1MHz