NS12575T5R6NNV
Taiyo Yuden
Producto No:
NS12575T5R6NNV
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 6.36A 14MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.309" (7.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.36 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Series NS
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 26.2MHz