NS22-BM-L2ALY1A1B
KOINO
Producto No:
NS22-BM-L2ALY1A1B
Fabricante:
KOINO
Descripción:
22mm PUSH BUTTON
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Yellow
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Termination Style Screw Terminal
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC), 270mA (DC)
Circuit SPST-NO + SPST-NC
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 220 VAC
Series NS22
Voltage Rating - DC 250 V
Type Standard, Illuminated
Switch Function On-Mom, Off-Mom
Voltage Rating - AC 250 V