NSM10AJB-27R
YAGEO
Producto No:
NSM10AJB-27R
Fabricante:
YAGEO
Paquete:
Radial Lead
Descripción:
RES 27 OHM 5% 10W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 2.067" (52.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 27 Ohms
Series NSM
Power (Watts) 10W