NSM200JB-5R1
YAGEO
Producto No:
NSM200JB-5R1
Fabricante:
YAGEO
Descripción:
RES 5.1 OHM 5% 2W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5.1 Ohms
Series NSM
Power (Watts) 2W