NSS30071MR6T1G
onsemi
Producto No:
NSS30071MR6T1G
Paquete:
SC-74
Descripción:
TRANS NPN 30V 0.7A SC74
En stock : 437
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition -
Current - Collector (Ic) (Max) 700 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 70mA, 700mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 30 V
Supplier Device Package SC-74
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case SC-74, SOT-457
Power - Max 342 mW
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 150 @ 100mA, 3V