NSV1C201MZ4T1G
onsemi
Producto No:
NSV1C201MZ4T1G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOT-223 (TO-261)
Descripción:
TRANS NPN 100V 2A SOT223
En stock : 35468
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition 100MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 2 A
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 180mV @ 200mA, 2A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 100 V
Supplier Device Package SOT-223 (TO-261)
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Power - Max 800 mW
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 120 @ 500mA, 2V