NSVMMUN2237LT1G
onsemi
Producto No:
NSVMMUN2237LT1G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
SOT-23-3 (TO-236)
Descripción:
TRANS PREBIAS NPN 246MW SOT23
Guía del usuario
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 5mA, 10mA
Resistor - Base (R1) 47 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Series Automotive, AEC-Q101
Transistor Type NPN - Pre-Biased
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 246 mW
Mfr onsemi
Resistor - Emitter Base (R2) 22 kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 10V