Hogar / Single Diodes / NSVRB521S30T5G
minImg
NSVRB521S30T5G
onsemi
Producto No:
NSVRB521S30T5G
Paquete:
SOD-523
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD523
En stock : 7990
Guía del usuario
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 10 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case SC-79, SOD-523
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 200 mA
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 200mA