Hogar / Heat Shrink Tubing / NT-7/8-0-SP-CS5002
minImg
NT-7/8-0-SP-CS5002
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Producto No:
NT-7/8-0-SP-CS5002
Descripción:
HEATSHRINK 0.875" BLACK
Guía del usuario
Inner Diameter - Recovered 0.500" (12.70mm)
Shrink Temperature 135°C
Operating Temperature -70°C ~ 121°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.065" (1.65mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series NT
Shrinkage Ratio 1.75 to 1
Type Tubing, Flexible
Length -
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.875" (22.23mm)