TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
NT-MIL-4-0-SP
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
HEATSHRINK 4" X 50' BLACK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Inner Diameter - Recovered | 2.280" (57.91mm) |
| Shrink Temperature | 135°C |
| Operating Temperature | -70°C ~ 121°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Color | Black |
| Recovered Wall Thickness | 0.139" (3.55mm) |
| Material | Polyolefin (PO) |
| Product Status | Active |
| Series | NT-MIL |
| Shrinkage Ratio | 1.75 to 1 |
| Type | Tubing, Flexible |
| Length | 50.0' (15.2m) |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Inner Diameter - Supplied | 4.000" (101.60mm) |
| Mfr | TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine |
| Features | Flame Retardant |
| Shelf Life | 24 Months |
| Package | Spool |
| Base Product Number | NT-MIL |