NTD110N02R-001G
onsemi
Producto No:
NTD110N02R-001G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
I-PAK
Descripción:
MOSFET N-CH 24V 12.5A/110A IPAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3440 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 28 nC @ 4.5 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.6mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package I-PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 24 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.5W (Ta), 110W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12.5A (Ta), 110A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V