NTD20N03L27-1G
onsemi
Producto No:
NTD20N03L27-1G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
I-PAK
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 20A IPAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1260 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 18.9 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 27mOhm @ 10A, 5V
Supplier Device Package I-PAK
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series -
Power Dissipation (Max) 1.75W (Ta), 74W (Tc)
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 5V