NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE1915
Fabricante:
Paquete:
TO-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR -12V 1.5A TO3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 4 mA |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | -32V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-204AA, TO-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -12V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bag |