NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE1927
Fabricante:
Paquete:
TO-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN NEG ADJ 1A TO3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.2745
$8.2745
10
$7.8565
$78.565
20
$7.448
$148.96
50
$7.03
$351.5
100
$6.8685
$686.85
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 2 µA |
| PSRR | 60dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | -7V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | -30V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-3-4 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -2.23V |
| Voltage Dropout (Max) | 2.3V @ 1A |
| Package | Bag |