NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE1972
Fabricante:
Paquete:
TO-220
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 15V TO220 FULL PAC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.648
$3.648
10
$3.4675
$34.675
20
$3.287
$65.74
50
$3.097
$154.85
100
$3.0305
$303.05
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -30°C ~ 75°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 70dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | - |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bag |