NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE3001
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED-RED LO PROFILE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
10
$0.494
$4.94
20
$0.4693
$9.386
30
$0.4446
$13.338
40
$0.4199
$16.796
50
$0.40945
$20.4725
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 639nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Diffused |
| Viewing Angle | 45° |
| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Through Hole, Axial |
| Size / Dimension | 2.10mm L x 2.10mm W |
| Millicandela Rating | 125mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 2.70mm |
| Supplier Device Package | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | Axial, Flat Leads |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Lens Color | Red |
| Wavelength - Peak | 640nm |
| Package | Bag |
| Lens Size | 1.80mm Dia |