NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE3002
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED-YEL LO PROFILE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
10
$0.6555
$6.555
20
$0.62225
$12.445
30
$0.58995
$17.6985
40
$0.5567
$22.268
50
$0.5434
$27.17
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 588nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 20° |
| Color | Yellow |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Through Hole, Axial |
| Size / Dimension | 2.50mm L x 2.00mm W |
| Millicandela Rating | 30mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 2.80mm |
| Supplier Device Package | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | Axial, Flat Leads |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 590nm |
| Package | Bag |
| Lens Size | 1.90mm Dia |