NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE30082
Fabricante:
Paquete:
Surface Mount, Right Angle
Lote:
-
Descripción:
LED-SMD RT ANG SUP GREEN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
50
$0.1805
$9.025
100
$0.171
$17.1
150
$0.16245
$24.3675
200
$0.15295
$30.59
250
$0.14915
$37.2875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 567nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.40mm W |
| Millicandela Rating | 13.5mcd |
| Product Status | Active |
| Height (Max) | 1.00mm |
| Supplier Device Package | Surface Mount, Right Angle |
| Lens Style | Rectangle with Domed Top |
| Series | - |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.15V |
| Features | - |
| Lens Color | Colorless |
| Wavelength - Peak | 570nm |
| Package | Bag |
| Lens Size | 2.00mm x 1.00mm |