NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE3044
Fabricante:
Paquete:
6-DIP
Lote:
-
Descripción:
OPTOISOLATOR/DARL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.356
$2.356
10
$2.242
$22.42
20
$2.1185
$42.37
50
$2.0045
$100.225
100
$1.957
$195.7
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Input Type | DC |
| Current Transfer Ratio (Max) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 1µs, 2µs |
| Output Type | Darlington |
| Voltage - Isolation | 7500Vpk |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 80V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DIP |
| Series | - |
| Current Transfer Ratio (Min) | - |
| Package / Case | 6-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Channels | 1 |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 1.15V |
| Package | Bag |
| Current - Output / Channel | 30mA |
| Vce Saturation (Max) | - |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 3.5µs, 95µs |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 10 mA |