NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE3065
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
LED-DISPLAY-RED
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Color | Red |
| Current - Test | 20mA |
| Size / Dimension | - |
| Millicandela Rating | 0.35mcd |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Power Dissipation (Max) | 300mW |
| Common Pin | Common Anode |
| Package / Case | - |
| Number of Characters | - |
| Display Type | - |
| Digit/Alpha Size | 0.30" (7.62mm) |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V (Max) |
| Wavelength - Peak | 660nm |
| Package | Bag |
| Base Product Number | NTE306 |