NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE435K52
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SOCKET-52 PIN DIP .070
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.2585
$3.2585
10
$3.097
$30.97
20
$2.9355
$58.71
50
$2.774
$138.7
100
$2.7075
$270.75
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Contact Finish - Mating | - |
| Operating Temperature | - |
| Contact Material - Post | - |
| Housing Material | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 52 (2 x 26) |
| Pitch - Post | 0.070" (1.78mm) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | - |
| Type | DIP, 0.698" (17.72mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | - |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Features | - |
| Contact Material - Mating | - |
| Termination Post Length | 0.142" (3.60mm) |
| Contact Resistance | - |
| Package | Bulk |