NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE497
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
HEATSINK FOR TO-220
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.216
$1.216
10
$1.159
$11.59
20
$1.0925
$21.85
50
$1.0355
$51.775
100
$1.007
$100.7
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum Alloy |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 2.000" (50.80mm) |
| Series | - |
| Type | Board Level, Vertical |
| Length | 0.500" (12.70mm) |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Thermal Resistance @ Natural | 9.44°C/W |
| Material Finish | Black Anodized |
| Package | Bag |
| Attachment Method | Bolt On and Board Mounts |
| Width | 1.380" (35.05mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Diameter | - |
| Package Cooled | - |