NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE74HC299
Fabricante:
Paquete:
20-DIP
Lote:
-
Descripción:
IC-HI SPEED CMOS REGISTER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.527
$2.527
10
$2.4035
$24.035
20
$2.2705
$45.41
50
$2.147
$107.35
100
$2.0995
$209.95
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Series | 74HC |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Logic Type | Universal Shift Register |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Number of Circuits | 8-Bit |
| Package | Bag |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-DIP |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Base Product Number | 74HC299 |