NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE74LS47
Fabricante:
Paquete:
16-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC-TTL BCD TO DEC.DR 16-LEAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Circuit | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | - |
| Type | Decoder |
| Package / Case | 16-DIP (0.260", 6.60mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Package | Bag |
| Current - Output High, Low | 3.2mA, 50µA |
| Base Product Number | 74LS47 |