NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE923D
Fabricante:
Paquete:
14-DIP
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 150MA 14DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.805
$1.805
10
$1.7195
$17.195
20
$1.6245
$32.49
50
$1.539
$76.95
100
$1.501
$150.1
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| PSRR | 74dB ~ 86dB (50Hz ~ 10kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 150mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 37V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 14-DIP |
| Control Features | Current Limit |
| Series | - |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Protection Features | Over Current, Short Circuit |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bag |