NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE935
Fabricante:
Paquete:
TO-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$24.187
$24.187
10
$22.9805
$229.805
20
$21.7645
$435.29
50
$20.558
$1027.9
100
$20.0735
$2007.35
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 60dB ~ 75dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | - |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 32V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-204AA, TO-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bag |