NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE951
Fabricante:
Paquete:
TO-92
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 15V 100MA TO92
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.254
$1.254
10
$1.1875
$11.875
20
$1.1305
$22.61
50
$1.064
$53.2
100
$1.045
$104.5
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 5 mA |
| PSRR | 51dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 100mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-92 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bag |