NTH4L014N120M3P
onsemi
Producto No:
NTH4L014N120M3P
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-247-4L
Descripción:
SIC MOSFET 1200 V 14 MOHM M3P SE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6230 pF @ 800 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 329 nC @ 18 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 20mOhm @ 74A, 18V
Supplier Device Package TO-247-4L
Vgs(th) (Max) @ Id 4.63V @ 37mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200 V
Series -
Power Dissipation (Max) 686W (Tc)
Package / Case TO-247-4
Technology SiCFET (Silicon Carbide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 127A (Tc)
Vgs (Max) +22V, -10V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 15V, 18V