Nuvoton Technology Corporation
Producto No:
NUC131SD2AEU
Fabricante:
Paquete:
64-LQFP (7x7)
Lote:
-
Descripción:
IC MCU 32BIT 68KB FLASH 64LQFP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.408
$4.408
10
$3.95675
$39.5675
25
$3.74072
$93.518
80
$3.241875
$259.35
250
$3.075644
$768.911
500
$2.75975
$1379.875
1000
$2.3275
$2327.5
2500
$2.211125
$5527.8125
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0 |
| Speed | 50MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Program Memory Type | FLASH |
| RAM Size | 8K x 8 |
| Number of I/O | 56 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 64-LQFP (7x7) |
| Oscillator Type | Internal |
| EEPROM Size | - |
| Series | - |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Connectivity | CANbus, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART |
| Program Memory Size | 68KB (68K x 8) |
| Data Converters | A/D 8x12b SAR |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | NUC131 |