Nuvoton Technology Corporation
Producto No:
NUC976DK51Y
Fabricante:
Paquete:
128-LQFP (14x14)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
ARM9 SOC (STACKED 64MB DDR2) 128
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Core Processor | ARM926EJ-S |
| Speed | 300MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Program Memory Type | - |
| RAM Size | - |
| Peripherals | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 128-LQFP (14x14) |
| Oscillator Type | External |
| EEPROM Size | - |
| Series | NuMicro™ NUC970 |
| Package / Case | 128-LQFP |
| Core Size | 32-Bit |
| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Connectivity | - |
| Program Memory Size | - |
| Data Converters | - |
| Package | Tray |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.97V ~ 3.63V |