NVH4L060N065SC1
onsemi
Producto No:
NVH4L060N065SC1
Fabricante:
onsemi
Paquete:
TO-247-4L
Descripción:
SIC MOS TO247-4L 650V
En stock : 450
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1473 pF @ 325 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 74 nC @ 18 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 70mOhm @ 20A, 18V
Supplier Device Package TO-247-4L
Vgs(th) (Max) @ Id 4.3V @ 6.5mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 176W (Tc)
Package / Case TO-247-4
Technology SiCFET (Silicon Carbide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 47A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 15V, 18V