NVLJS053N12MCLTAG
onsemi
Producto No:
NVLJS053N12MCLTAG
Fabricante:
onsemi
Paquete:
6-UDFN (2x2)
Descripción:
PTNG 120V LL NCH IN UDFN 2.0X2.0
En stock : 3000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 520 pF @ 60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 7.8 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 53mOhm @ 5.2A, 10V
Supplier Device Package 6-UDFN (2x2)
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 30µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 120 V
Series SuperFET® III, FRFET®
Power Dissipation (Max) 620mW (Ta)
Package / Case 6-UDFN Exposed Pad
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 4.8A (Ta)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V