NVMFS016N10MCLT1G
onsemi
Producto No:
NVMFS016N10MCLT1G
Fabricante:
onsemi
Paquete:
5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Descripción:
PTNG 100V LL SO8FL
En stock : 1488
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1250 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 14mOhm @ 11A, 10V
Supplier Device Package 5-DFN (5x6) (8-SOFL)
Vgs(th) (Max) @ Id 3V @ 64µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 3.6W (Ta), 64W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN, 5 Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10.9A (Ta), 46A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V