NWW2JTR100
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NWW2JTR100
Descripción:
RES 0.1 OHM 5% 2.5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 mOhms
Series WW
Power (Watts) 2.5W