NWW3FTR499
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NWW3FTR499
Descripción:
RES 0.499 OHM 1% 3W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 499 mOhms
Series NWW
Power (Watts) 3W