NWW5FTR250
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NWW5FTR250
Descripción:
RES 0.25 OHM 1% 5W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 250 mOhms
Series WW
Power (Watts) 5W