NWW5JB20R0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NWW5JB20R0
Descripción:
RES 20 OHM 5% 5W AXIAL
En stock : 356
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 Ohms
Series WW
Power (Watts) 5W