Stackpole Electronics Inc
Producto No:
NWW5JB20R0
Fabricante:
Paquete:
Axial
Lote:
-
Descripción:
RES 20 OHM 5% 5W AXIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.235
$1.235
10
$1.09155
$10.9155
25
$1.00358
$25.0895
50
$0.91561
$45.7805
100
$0.7923
$79.23
250
$0.669066
$167.2665
500
$0.563426
$281.713
1000
$0.46834
$468.34
5000
$0.44897
$2244.85
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Composition | Wirewound |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±5% |
| Size / Dimension | 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm) |
| Temperature Coefficient | ±20ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Axial |
| Resistance | 20 Ohms |
| Series | WW |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Axial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |