Nexperia USA Inc.
Producto No:
NX3008CBKV,115
Fabricante:
Paquete:
SOT-666
Lote:
-
Descripción:
MOSFET N/P-CH 30V SOT666
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.399
$0.399
10
$0.2983
$2.983
100
$0.185915
$18.5915
500
$0.127224
$63.612
1000
$0.097869
$97.869
2000
$0.088084
$176.168
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | Logic Level Gate |
| Configuration | N and P-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 50pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 0.68nC @ 4.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 1.4Ohm @ 350mA, 4.5V |
| Supplier Device Package | SOT-666 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1.1V @ 250µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Series | Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™ |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Power - Max | 500mW |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 400mA, 220mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | NX3008 |