NX3008PBKS,115
Nexperia USA Inc.
Producto No:
NX3008PBKS,115
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
6-TSSOP
Descripción:
MOSFET 2P-CH 30V 0.2A 6TSSOP
En stock : 316072
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature Logic Level Gate
Configuration 2 P-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 46pF @ 15V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 0.75nC @ 4.5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.1Ohm @ 200mA, 4.5V
Supplier Device Package 6-TSSOP
Vgs(th) (Max) @ Id 1.1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Series Automotive, AEC-Q101, TrenchMOS™
Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max 445mW
Mfr Nexperia USA Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 200mA