Freescale Semiconductor
Producto No:
NX5P2924BUK012
Fabricante:
Paquete:
6-WLCSP (0.87x1.37)
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
LOGIC CONTROLLED HIGH-SIDE POWER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
833
$0.342
$284.886
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | Inverting |
| Output Type | N-Channel |
| Switch Type | General Purpose |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 0.8V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Typ) | 14mOhm |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP (0.87x1.37) |
| Current - Output (Max) | 2.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | - |
| Fault Protection | - |
| Package / Case | 6-XFBGA, WLCSP |
| Mfr | Freescale Semiconductor |
| Features | Load Discharge, Slew Rate Controlled |
| Package | Bulk |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | - |
| Interface | On/Off |
| Base Product Number | NX5P2924 |