NXP USA Inc.
Producto No:
NX5P3290UKZ
Fabricante:
Paquete:
16-WLCSP (2.05x2.05)
Lote:
-
Descripción:
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 16WLCSP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.4915
$1.4915
10
$1.3338
$13.338
25
$1.26578
$31.6445
100
$1.039775
$103.9775
250
$0.971926
$242.9815
500
$0.858933
$429.4665
1000
$0.6781
$678.1
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Output Type | P-Channel |
| Switch Type | USB Switch |
| Output Configuration | High Side |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Voltage - Load | 4V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Rds On (Typ) | 35mOhm |
| Supplier Device Package | 16-WLCSP (2.05x2.05) |
| Current - Output (Max) | 3.3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Series | NX5 |
| Fault Protection | Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Reverse Current, UVLO |
| Package / Case | 16-UFBGA, WLCSP |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Features | Slew Rate Controlled, Status Flag |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Interface | On/Off |
| Base Product Number | NX5P3290 |