Hogar / IGBT Modules / NXH600N65L4Q2F2SG
minImg
NXH600N65L4Q2F2SG
onsemi
Producto No:
NXH600N65L4Q2F2SG
Fabricante:
onsemi
Paquete:
41-PIM/Q2PACK (93x47)
Descripción:
150KW 1100V Q2PACK SOLDER PIN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Level Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 483 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 37.1 nF @ 20 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Supplier Device Package 41-PIM/Q2PACK (93x47)
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Power - Max 931 W