NXP USA Inc.
Producto No:
NXPS20H100C,127
Fabricante:
Paquete:
TO-220AB
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
NOW WEEN - NXPS20H100C - POWER S
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1110
$0.2565
$284.715
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 4.5 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Technology | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 770 mV @ 10 A |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 10A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C (Max) |