Curtis Industries
Producto No:
O-4
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BARRIER STRIP 4CIRC 1.86"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$47.2435
$47.2435
10
$45.5563
$455.563
25
$43.86948
$1096.737
50
$43.19441
$2159.7205
100
$42.181995
$4218.1995
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Rows | 2 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 600V |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 125A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-1 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 1/0 AWG |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | O |
| Terminal Screw Finish | - |
| Mfr | Curtis Industries |
| Pitch | 1.860" (47.24mm) |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Phenol Formaldehyde (Phenolic) |
| Number of Circuits | 4 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 8 |