Hogar / AC Fans / OA125AP-11-1TB
minImg
OA125AP-11-1TB
Orion Fans
Producto No:
OA125AP-11-1TB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 119.5X26.2MM 115VAC
Guía del usuario
Air Flow 75.0 CFM (2.10m³/min)
Noise 42.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 80 ~ 130VAC
RPM 2900 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Static Pressure 0.210 in H2O (52.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight 0.73 lb (331.12 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA125
Power (Watts) 11.00W