Hogar / AC Fans / OA162-5E-115WB
minImg
OA162-5E-115WB
Orion Fans
Producto No:
OA162-5E-115WB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
FAN AXIAL 172X55MM 115VAC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 230.0 CFM (6.44m³/min)
Noise 53.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 103 ~ 126VAC
RPM 3250 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Thermal Overload Protector (TOP)
Width 55.00mm
Operating Temperature -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Static Pressure 0.630 in H2O (156.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Weight 2.4 lbs (1.1 kg)
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Aluminum
Series OA162
Power (Watts) 42.00W