Hogar / AC Fans / OA172AP-11-3WB
minImg
OA172AP-11-3WB
Orion Fans
Producto No:
OA172AP-11-3WB
Fabricante:
Orion Fans
Descripción:
115VAC 172X172X51MM
Guía del usuario
Air Flow 135.0 CFM (3.78m³/min)
Noise 33.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 115VAC
Product Status Active
Voltage Range 80 ~ 130VAC
RPM 1800 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features -
Width 51.00mm
Operating Temperature -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)
Static Pressure 0.430 in H2O (107.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency cURus, TUV
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172AP
Power (Watts) 16.00W