Hogar / AC Fans / OA172AP-22-1TBXC
minImg
OA172AP-22-1TBXC
Orion Fans
Producto No:
OA172AP-22-1TBXC
Descripción:
230VAC 172X51MM XC
Guía del usuario
Air Flow 293.0 CFM (8.20m³/min)
Noise 61.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) -
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 230VAC
Product Status Active
Voltage Range 220 ~ 240VAC
RPM 3300 RPM
Mfr Orion Fans
Material - Frame Aluminum
Features Capacitor, Thermal Overload Protector (TOP)
Width 51.00mm
Operating Temperature 14 ~ 149°F (-10 ~ 65°C)
Static Pressure 0.780 in H2O (194.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cURus, TUV, UR
Termination 2 Terminals
Size / Dimension Round - 172mm Dia
Weight -
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 40°C
Material - Blade Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series OA172AP
Power (Watts) 50.0W